
Terminály Chainway jsou zapojeny do tří kroků celého procesu – při odběru vzorku, při testování vzorků v testovací laboratoři a při přepravě vzorků. Na terminálech běží vlastní aplikace vyvinuté společnosti ITFutuRe, které zajišťují zpracování čtených údajů ze čtecích modulů a komunikaci se serverem.
Cíle
Řešení

odběr vzorků - Chainway C61
Technik přímo v terénu pomocí terminálu Chainway C61 načte čárový kód každé zkumavky se vzorkem laserovým čtecím modulem do systému a její unikátní číslo čárového kódu zapíše do centrální databáze. Takto přidělené číslo zůstane vzorku po celou dobu jeho cesty procesem zpracování.
Systém musí být natolik robustní, aby zvládl odbavit tisíce odebraných vzorků ze stovek stájí po celé České republice každý den. Díky spolehlivosti a odolnosti datových terminálů Chainway C61 systém funguje bezchybně.

přeprava vzorků - Chainway C70
Dalším důležitým krokem je přeprava odebraných vzorků. Po celé České republice funguje síť svozových míst, kam jsou soustředěny odebrané vzorky z jednotlivých stájí. Zde nahromaděné vzorky jsou následně sváženy do testovací laboratoře k rozborům.
Odebrané vzorky je nutné evidovat i v rámci přepravy. Jen tak je možné zajistit dostatečnou kontrolu nad pohybem jednotlivých vzorků.
Každý z přepravců je vybaven datovým terminálem Chainway C70 s OS Android, na kterém běží speciální aplikace určená k evidenci vzorků v přepravě. Díky čárovým kódům přiděleným při odběru vzorků tak aplikace ví, které vzorky má na svozovém místě řidič naložit. Při nakládce řidič čte laserovým modulem čárové kódy a aplikace kontroluje, zda je nakládka kompletní. Pokud ano, mohou být vzorky převezeny na rozbor do laboratoře.

testování vzorků - Chainway C61
Díky datovým terminálům Chainway je možné spolehlivě sledovat pohyb jednotlivých vzorků a přepravních boxů od jejich odběru, přes přepravu a testování, až po jejich likvidaci.
